Czego potrzebujesz by twój magazyn był bezpieczny?

Magazyny są świetnym miejscem pracy, ale mogą być również niebezpieczne. Occupational Safety and Health Administration (OSHA) wymienia magazyny i składy jako jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów w Stanach Zjednoczonych. Praca w magazynie może wiązać się z koniecznością podnoszenia ciężkich przedmiotów, trudnymi warunkami jazdy i nierównymi powierzchniami. Mając to na uwadze, ważne jest, abyś za wszelką cenę dbał o bezpieczeństwo swoich pracowników! Oto kilka rozwiązań, które mogą Ci w tym pomóc.

Bariery elastyczne

Bariery elastyczne służą do uniemożliwienia pojazdom wjazdu do miejsc o ograniczonym dostępie oraz wygradzania ciągów pieszych. Są one również znane jako bramki bezpieczeństwa i odbojnice parkingowe. Być może widziałeś je przy wjeździe do magazynu lub na rampie załadunkowej, gdzie zapobiegają uszkodzeniu pojazdów, ładunku i infrastruktury.

Bariery elastyczne są wykonane ze specjalnej mieszanki polimerowej. Dzięki temu posiadają one pamięć kształtu i po uderzeniu wracają one do swojego pierwotnego kształtu. 

Korzyści płynące z zastosowania elastycznych barier obejmują:

  • Są lekkie, ale trwałe – nie rdzewieją z czasem, w związku z czym nie ma konieczności konserwacji jak w przypadku osłon stalowych. To sprawia, że są one idealne dla magazynów dbających o swoją dolną linię poprzez zmniejszenie kosztów związanych z naprawami wykonywanymi przez wykonawców za każdym razem, gdy coś się zepsuje przy uderzeniu w normalnych godzinach pracy (co zdarza się często!). W przypadku barier elastycznych nie dochodzi do konieczności naprawy posadzki, gdyż cała energia z uderzenia rozchodzi się na całej powierzchni, która następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu.
  • Wytrzymałość na poziomie stali – Pomimo niższej wagi mieszanka polimerowa niczym nie ustępuje  jej stalowemu odpowiednikowi w kwestii wytrzymałości i ochrony przed uderzeniami. Bariery elastyczne na wszystkich przeprowadzonych przez nas badaniach wypadają, w najgorszym przypadku, tak samo jak bariery stalowe. Częste wątpliwości związane z elastycznością, która dla wielu równa się ze zmniejszoną wytrzymałością, są rozwiewane w momencie styczności z barierą lub wynikami ich testów.
  • Oszczędność kosztów – bariery elastyczne to bez wątpienia inwestycja, która pozwoli na duże oszczędności w czasie eksploatacji barier. Mieszanka polimerowa jest bardzo trwała dzięki czemu zamontowane elementy będą zapewniały bezpieczeństwo na lata.

Elastyczne odbojnice są lekkie i łatwe w montażu, dzięki czemu stanowią uniwersalną opcję dla każdego magazynu.  Są bezpieczne dla ludzi, sprzętu i towarów. Nie mają ostrych krawędzi, jak tradycyjne twarde odbojnice – zamiast tego są wykonane z elastycznego materiału, który minimalizuje uderzenie w coś stałego, jak ściana lub regał. Elastyczne odbojnice są idealne dla magazynów, nie powodując uszkodzeń ścian i infrastruktury budynku, gdy wpadają na nie przypadkowo wózki widłowe lub paletowe.

Zabezpieczenie słupów

Osłony słupów są przeznaczone do ochrony pracowników przed uderzeniami w wolnostojące stalowe słupy. Są one lekkie i łatwe w użyciu, co czyni je skutecznym sposobem na zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa podczas pracy. Urządzenia zabezpieczające tyczki są również wykonane z różnych materiałów, w tym z plastiku gumy, czy pianki. Niektóre urządzenia zabezpieczające słupy mogą być zainstalowane na stałe jako część projektu magazynu; inne można łatwo usunąć dla wygody w godzinach poza pracą lub jeśli potrzebujesz więcej miejsca w magazynie do celów przechowywania.

Wygrodzenia bezpieczeństwa

Mają one zapobiegać przede wszystkim uszkodzeniom maszyn, czy robotów, przed zagrożeniami z zewnątrz oraz wygrodzeniu przestrzeni dla nieupoważnionych. Wpływa to również na brak wpływu na ingerencje w proces produkcyjny. Ich budowa powoduje, że mogą być one stosowane we wszystkich branżach i do wszystkich obecnie dostępnych robotów i maszyn. Modułowe systemowe wygrodzenia bezpieczeństwa skonstruowane są z paneli o różnych rozmiarach i wytrzymałości, by móc optymalnie dostosować wyposażenie do potrzeb w swojej branży.

Bezpieczeństwo w magazynie jest priorytetem dla większości firm i aspektem, którego nie powinno się bagatelizować. Jednak dostęp do informacji w zakresie zabezpieczeń wciąż jest utrudniony i znalezienie optymalnego rozwiązania wcale nie jest takie proste. Wiedza związana z zabezpieczeniem pracowników, sprzętu, towaru czy infrastruktury jest jednak niezbędna do dobrego zarządzania firmą. Zalecamy skontaktowanie się z nami już dziś, abyśmy mogli omówić Państwa potrzeby i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Jako eksperci w branży doradzimy i zaproponujemy rozwiązanie skrojone do każdego biznesu.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media