Czy bariery elastyczne Hard-Flexx® są przetestowane?

Nasi klienci często pytają nas jaką mamy pewność, że bariery elastyczne wytrzymają obciążenia, jakie powstają przy pracy w magazynach i halach produkcyjnych, oraz czy przeprowadzamy w tym kierunku jakiekolwiek badania lub testy. Jako że pracujemy w branży bezpieczeństwa, przykładamy do tego ogromną wagę i staramy się korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości.

Na samym początku planowania i tworzenia naszej specjalnej mieszanki polimerowej, musieliśmy zwracać uwagę na wiele funkcjonalności, które bariery elastyczne muszą spełniać. Oczywiście najważniejszym aspektem jest wytrzymałość oraz pamięć kształtu, które udało się osiągnąć w tworzywie Hard-Flexx®. Równie ważne są testy reakcji barier na różne substancje chemiczne, które mogą występować przy pracy, oraz to jaki wpływ mają czynniki atmosferyczne, by móc montować zabezpieczenia również na zewnątrz. Nie wszystkie testy mogliśmy przeprowadzić sami, więc korzystaliśmy z usług doświadczonych firm. Biuro projektowo-obliczeniowe, pomogło nam w analizie i obliczeniu kluczowych testów wytrzymałości. Dzięki temu mamy pewność, że nasze bariery są w stanie odpowiednio zareagować przy uderzeniach, między innymi wózków widłowych.

Jako jedna z nielicznych firm produkujących bariery elastyczne, dbamy również o maksymalną certyfikację naszych produktów. Korzystamy z usług kilku firm jednocześnie, by mieć całkowitą pewność i zgodność, co do wytrzymałości i bezpieczeństwa. Dzięki temu wiemy, że nasz produkt jest kompletny, sprawdzony i jakościowy. Światowy lider w zakresie certyfikacji, testowania, weryfikacji i kontroli – firma SGS, traktowana jest jako wzorzec w zakresie rzetelności i jakości. Nasza firma przeprowadziła wszystkie niezbędne badania oraz testy, dzięki czemu i gama produktów Hard-Flexx® i EOS® są certyfikowanymi produktami, sprawdzonymi przez firmę SGS. Kolejne badania prowadziła dla nas firma LL-C Certification. Na każdym etapie produkcji oraz montażu, produkty Hard-Flexx® oraz EOS® spełniają normy oraz wymagania, stawiane przez organizację LL-C w aspekcie certyfikatu ISO 9001. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych certyfikatach? Sprawdź nasz poprzedni wpis tutaj.

Oprócz wstępnie przeprowadzanych badań i testów, oraz zdobyciu wielu certyfikatów potwierdzających jakość naszych barier elastycznych, wciąż kontrolujemy oraz testujemy nasze produkty, z należytą starannością dla branży bezpieczeństwa. Regularnie przechodzą one niezbędne testy przed wprowadzeniem na rynek lub po drobnych korektach. Najważniejszym badaniem jest test wahadła. Polega on na zamontowaniu bariery u podstawy urządzenia i uderzenia przy odpowiednim kącie, z odpowiednią wagą, by uzyskać prawdopodobną moc uderzenia, jak w przypadku incydentów w hali produkcyjnej czy magazynie. Ostatnio postanowiliśmy nagrać jeden z takich testów, by zobrazować na czym on polega i zaprezentować jaką wytrzymałością mogą pochwalić się bariery elastyczne Hard-Flexx®. Efekty naszych działań, można zobaczyć na poniższym filmie.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media