Wprowadzanie nowych produktów w segmencie bezpieczeństwa

Nasza firma każdego dnia stara się udoskonalać swoje rozwiązania i dopasowywać je do obecnych realiów, technologii oraz rosnących oczekiwań klientów. Jest to często praca trudna i odpowiedzialna, nie przynosząca w pierwszej chwili zamierzonych efektów, ale rozwijająca zarówno nasze możliwości i jakość produktów.

Każdy produkt wprowadzany przez nas na rynek, jest poddawany wieloetapowym testom i certyfikacjom, by wykluczyć możliwe zagrożenia. Po wypełnieniu polskich oraz europejskich norm, a często nawet je przekraczając, mamy pewność, że oferujemy całkowicie bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. Etap tworzenia nowego produktu, rozpoczyna się od sygnalizacji potrzeb przez naszych klientów. W dużej mierze, to właśnie klienci informują nas jakie napotykają problemy, przy obecnej technologii, infrastrukturze i produktach. Potencjalne problemy, stają się dla nas inspiracją do znalezienia nowego rozwiązania. Staramy się wyjść naprzeciw i zaproponować rozwiązanie, które będzie idealnie wpasowywało się w oczekiwania klientów, ale również stanie się uniwersalne do wielu branż i firm. Tworzymy wiele konfiguracji produktu, by móc dopasować go do odmiennych przestrzeni. Proces projektowy trwa odpowiednio długo, tak aby móc skonstruować rozwiązanie bezpieczne, dopasowane do celu, łatwe w montażu i transporcie, oraz przystępne cenowo. Nie pozwalamy sobie na jakiekolwiek przeoczenie oraz błędy. W branży bezpieczeństwa wszystko musi być dopracowane, aby zminimalizować ryzyko wypadków czy niechcianych zdarzeń. Po zaprojektowaniu następuje moment stworzenia prototypu, który zostaje poddany wielu badaniom oraz testom. Należy sprawdzić, jak zachowuje się w różnych warunkach atmosferycznych, oraz przede wszystkim czy jest wytrzymały na różnego rodzaju uderzenia. Testy uderzeń, to podstawowa weryfikacja przed wypuszczeniem produktu na rynek. Musimy być w pełni przekonani, że bariera elastyczna lub osłona słupa, jest w stanie przyjąć uderzenia o mocy, której można spodziewać się w magazynie lub hali produkcyjnej. Po uderzeniach z różnych odległości i przy odmiennych prędkościach, możemy mieć pewność co do wytrzymałości naszych rozwiązań.

Przed wprowadzeniem na rynek, wszystkie nasze rozwiązania muszą przejść powyższy proces i osiągnąć zadowalające rezultaty z każdego badania, oraz testu. Dzięki restrykcyjnemu podejściu, oraz dbaniu o każdy szczegół, nasze kluczowe rozwiązania – gama barier elastycznych Hard-Flexx®, oraz elastyczne osłony słupa EOS®, są w pełni bezpieczne niezwykle wytrzymałe i niezawodne.

Nasze produkty wyróżnia:

  • Bezpieczeństwo – dzięki dbałości o szczegóły, jesteśmy pewni co do poziomu zabezpieczeń naszych rozwiązań.
  • Wytrzymałość – setki godzin spędzone na badaniach oraz testach, potwierdzają wyjątkową trwałość.
  • Elastyczność – nasze flagowe produkty, zostały zaprojektowane z myślą o wielokrotności użytku, oraz braku konieczności ich obsługi i konserwacji.

Contex Experts stara się reagować na sytuację na świecie i potrzeby przedsiębiorców, proponując niezmiennie innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Proces wprowadzania nowych produktów, pozwala nam na wyselekcjonowanie najlepszych, najbardziej potrzebnych  i starannie dopracowanych rozwiązań.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media