Zalety barier elastycznych Hard-Flexx®

barierka elastyczna

Nasi klienci przeważnie przed podjęciem współpracy nie zdają sobie sprawy z korzyści płynących z wyposażania swoich hal i magazynów barierami elastycznymi.  W jednym z poprzednich wpisów przedstawiliśmy różnice pomiędzy powszechnie wykorzystywanymi barierami stalowymi a innowacyjnym rozwiązaniem – barierami elastycznymi.  Gama produktów Hard-Flexx® jest idealnie dostosowana do działalności hal i magazynów, jej zalety zostały dopracowane z myślą o funkcjonalności oraz naszych klientach.

Łatwa w montażu konstrukcja

Bariery elastyczne firmy Contex Experts zostały zaprojektowane z myślą o łatwym montażu ich modułów. Składają się z konstrukcji, które można wykorzystać w różnych konfiguracjach oraz dostosowywać do potrzeb oraz możliwości klientów.  Otwiera to możliwości również na powiększenie konstrukcji, gdyż w każdym momencie jest możliwość domówienia oraz domontowania w łatwy sposób kolejnych elementów zabezpieczających. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest możliwość wymiany elementu, który ulegnie uszkodzeniu. Nie ma wtedy konieczności do usuwania całej konstrukcji a jedynie jednego elementu i zastąpienie go nowym.

Podłoga nie ulega uszkodzeniom

Do najczęstszych minusów zabezpieczających barier stalowych należą nieustanne problemy z podłożem oraz wyrywaniem kotew w przypadku kolizji. Ten problem został wyeliminowany w związku z pochłanianiem energii kinetycznej z uderzenia na podstawę barierki elastycznej. Dzięki temu unika się kosztów naprawy podłoża oraz nie traci się czasu, w którym pewna część bądź cała hala muszą być wyłączone z użytku.

Lżejsze od stali

Bariery elastyczne dzięki swojej budowie są znacznie lżejsze od barier stalowych, równocześnie stanowią większą ochronę i są mocniejsze. Ich waga pozwala na zniwelowanie kosztów dostawy oraz zdecydowanie łatwiejszy montaż.

Wytrzymałość na poziomie stali

Pomimo niższej wagi mieszanka polimerowa niczym nie ustępuje  jej stalowemu odpowiednikowi w kwestii wytrzymałości i ochrony przed uderzeniami. Bariery elastyczne na wszystkich przeprowadzonych przez nas badaniach wypadają, w najgorszym przypadku, tak samo jak bariery stalowe. Częste wątpliwości związane z elastycznością, która dla wielu równa się ze zmniejszoną wytrzymałością, są rozwiewane w momencie styczności z barierą lub wynikami ich testów.

Pochłanianie energii z uderzenia

Bariery elastyczne Hard-Flexx® są stworzone z wysoce elastycznej mieszanki polimerów, która posiada właściwości do uginania się oraz powrotu do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Umożliwia ona amortyzowanie ogromnej siły uderzenia zapewniając bezpieczeństwo oraz wracając do swojej formy będąc dalej jednostką zabezpieczającą ludzi, infrastrukturę, towary czy maszyny. Bariery stalowe po uderzeniu automatycznie są odgniecione lub uszkodzone oraz konieczna jest ich naprawa, a w wielu wypadkach nawet wymiana. Innowacyjne działanie polimeru sprawia, że w przypadku barier elastycznych po uderzeniu nie ma nawet śladu, co niweluje ryzyko wypadków oraz utrzymuje ciągłość pracy w obiekcie.

Minimalny wpływ na środowisko

Produkcja barier elastycznych, a właściwie procesy grzewcze przy produkcji mieszanki polimerowej, wpływa zdecydowanie korzystniej na środowisko niż tradycyjna produkcja stalowych wyrobów. Dzięki niższej wadze oraz bardzo rzadkich koniecznościach wymian poszczególnych elementów transport emituje znacznie mniej zanieczyszczeń.

Brak korozji

Działanie korozji wiąże się z wpływem środowiska na degradację materiału. Nasze bariera są całościowo odporne na te działania i zachowują swoje zalety nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Bariery Hard-Flexx® montować można i wewnątrz budynków ale i na zewnątrz, gdyż są one odporne na wszystkie warunki pogodowe.

Odporność na promieniowanie UV

Nasze bariery elastyczne wyróżniają się widoczną oraz charakterystyczną żółtą barwą. Bardzo zależało nam by z upływem czasy ten kolor nie blaknął ani nie uwidoczniał żadnych wad, dzięki czemu bariery Hard- Flexx® są zabezpieczone na światło słoneczne. Bariery zachowują swoje właściwości niezależnie od warunków pogodowych.

Certyfikowany produkt

Przed wprowadzeniem naszych produktów na rynek rozpoczynamy proces analiz oraz projektowania, który kończy się na przeprowadzaniu niezależnych testów. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty zapewniające, że nasze bariery Hard-Flexx® spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa obowiązujące w różnych sektorach. Przy testach oraz certyfikowaniu naszych produktów ściśle współpracujemy z takimi firmami jak SGS oraz LL-C Certification.

Doskonała widoczność

Kolor barier oraz ich wygląd zostały dostosowane by maksymalnie zwiększyć ich widoczność. Zwiększa to automatycznie ich poziom bezpieczeństwa w montowanych miejscach.  Wyraziste i jaskrawe kolory zmniejszają ilość kolizji.

Oszczędność kosztów

Gama produktów Hard-Flexx® to bez wątpienia inwestycja, która pozwoli na duże oszczędności w czasie eksploatacji barier. Mieszanka polimerowa jest bardzo trwała dzięki czemu zamontowane elementy będą zapewniały bezpieczeństwo na lata.

Nasze bariery elastyczne zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wszystkich naszych klientach. Dopracowana mieszanka oraz technologia sprawia, że każda cecha naszych produktów zwiększa jej bezpieczeństwo i funkcjonalność. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że negatywne aspekty związane z barierami stalowymi nie występują w naszych produktach Hard-Flexx®.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media