Bariery elastyczne producent

bariery elastyczne

Przy planowaniu organizacji pracy w magazynie nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Bardzo istotne jest stosowanie rozwiązań technicznych pozwalających na likwidowanie zagrożeń. Hale produkcyjne oraz magazyny logistyczne bardzo często wyposażane są w różnego typu bariery ochronne. Nasza firma, jako producent barier elastycznych, od początku działalności zajmuje się zabezpieczaniem zakładów pracy w bariery różnego typu. Dzięki temu w przedsiębiorstwach znacząco podnoszony jest poziom bezpieczeństwa w wielu aspektach – ochrony ludzi, towarów czy infrastruktury.

Rynek barier ochronnych

Rynek bezpieczeństwa oraz barier stale się powiększa, obecnie dostępne są odbojnice elastyczne oraz stalowe. Bariery produkowane ze stali wciąż są najpopularniejszą i najczęściej wybieraną opcją. Wiąże się to przede wszystkim z kwestiami finansowymi oraz z przyzwyczajeniem branży do tej formy zabezpieczenia. Drugi rodzaj odbojnic – elastyczne – są na rynku stosunkowo od niedawna. Jest to nowa, ciekawa forma, której grupa zwolenników stale się powiększa. Związane jest to z właściwościami barier, po uderzeniu nie ulegają one deformacji, są odporne na korozję i zadrapania.

Bariery stalowe

Odbojnice stalowe na dobre zagościły w halach na całym świecie i od wielu lat zabezpieczają przed zagrożeniami. Zdecydowanie przemawia za nimi niższy koszt zakupu oraz instalacji. Problem pojawia się wraz z dalszą eksploatacją, gdyż bariery muszą być na bieżąco konserwowane oraz naprawiane. W przypadku uderzenia w barierę, ta ulega odkształceniu lub zniszczeniu. Dodatkowo, wysoka siła uderzenia bardzo często skutkuje wyrwaniem mocowań z podłogi, co zmusza do ich wymiany i ponownego przymocowania nowych barier, a to oznacza dodatkowe nakłady finansowe.

Bariery elastyczne

Nowsza forma zabezpieczeń – bariery elastyczne – niweluje minusy barier stalowych. Przy ich użytkowaniu nie ma konieczności kolejnych nakładów finansowych. Materiał, z którego stworzone są bariery elastyczne absorbuje energię z uderzenia, dzięki czemu nie ulegają one deformacji oraz zmianom. Po uderzeniu wracają one kształtem do swojej pierwotnej wersji. Ich budowa pozwala na prosty montaż oraz demontaż. Bariery te są odporne na czynniki atmosferyczne oraz korozję, dzięki czemu mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Nasze bariery Hard – Flexx® charakteryzują się:

  • Dużą wytrzymałością mechaniczną w stosunku do masy
  • Odpornością na czynniki atmosferyczne, środowisko aktywne, korozję oraz promieniowanie UV
  • Wytrzymałość na poziomie stali przy znacząco lżejszej wadze
  • Łatwością montażu oraz demontażu
  • Trwałością koloru i brakiem konieczności malowania
  • Pochłanianiem energii podczas uderzenia
  • Trudnopalnością

Zastosowanie barier ochronnych jest bezwzględnie obowiązkowe by móc utrzymać bezpieczeństwo w zakładzie produkcyjnym lub hali logistycznej. Pozostaje jednak dowolność w wyborze odbojnic stalowych lub elastycznych. Przy obecnej technologii oraz analizując wady i zalety prezentowanych rozwiązań, bardziej skłaniać się można do wyboru barier elastycznych. Pomimo początkowych wyższych kosztów zakupu oraz montażu, brak konieczności późniejszych wymian oraz napraw sprawia, że ich zastosowanie staje się o wiele bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie użytkowania.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media