Czym wyróżniają się bariery elastyczne?

Przy obecnym tempie zmian i wprowadzaniu coraz to nowszych rozwiązań, ciężko jest znaleźć optymalne narzędzie dla swojej działalności. W kwestiach bezpieczeństwa stawka jest nadzwyczaj wysoka, w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie, co powoduje, że bariera ochronna musi być skuteczna i dopasowana do ogólnie przyjętych wymogów bezpieczeństwa. Aby uporządkować wiedzę związaną z zabezpieczeniami, warto przedstawić czym wyróżnia się wciąż nowy i innowacyjny na rynku pomysł – bariery elastyczne.

Bariery stalowe, a elastyczne

Najbardziej powszechna i znana w zabezpieczaniu miejsca pracy jest bariera stalowa. Wyszczególniając jej mankamenty i niwelując je, powstały bariery elastyczne. Do największych minusów metalowych odbojnic, należy zaliczyć zniszczenie po uderzeniu – wyrwanie kotew i uszkodzenie podłoża czy konieczność konserwacji i przywrócenia do skutecznego działania. W przypadku newralgicznych miejsc, konieczna jest wymiana uszkodzonych przęseł nawet kilka razy w roku. Niesie to za sobą znaczne koszty, podczas długofalowej eksploatacji. Bariery elastyczne jako innowacyjne i dopracowane rozwiązanie, niweluje powyższe minusy, proponując zupełnie nowe podejście do kwestii zabezpieczenia ludzi w magazynach i halach produkcyjnych. Kluczowym aspektem jest tu elastyczność i zagadnienie pamięci kształtu. W odróżnieniu od barier stalowych, odbojnice elastyczne po uderzeniu nie ulegają zniszczeniu, absorbując energię kinetyczną. Nie ma więc konieczności wymiany przęsła po jakimkolwiek niepożądanym kontakcie. Dodatkowo, po zamontowaniu nie ma konieczności malowania ani konserwacji barier elastycznych, co sprawia, że są one totalnie bezobsługowe. Po zamontowaniu wzrasta bezpieczeństwo pracowników, towarów, budynków czy pojazdów, a ilość ponoszonych kosztów wraz z eksploatacją i codziennym użytkowaniem zabezpieczenia zmniejsza się do 0.

Bariery elastyczne to skuteczne zabezpieczenie, zapobiegające wypadkom spowodowanym np. przez wózki widłowe. Przy ich użyciu można skutecznie odgrodzić ciągi komunikacyjne pieszych od rejonów, w których przemieszczają się pojazdy. Dodatkowo, dzięki wydzieleniu miejsc dochodzi do zabezpieczenia towarów, a nawet pojazdów. Różnica przy uderzeniu w barierę elastyczną, a stalową przez wózek widłowy jest znacząca, co również wpływa na zniwelowanie kosztów przy eksploatacji zabezpieczenia. To, co wszystkich ciekawi najbardziej, to wytrzymałość rozwiązań z mieszanek polimerów w stosunku do ich stalowych odpowiedników. Tutaj, podobnie jak w pozostałych elementach, bariery elastyczne nie tylko nie odstają, ale i przewyższają metalowe zabezpieczenia.

Jakie zabezpieczenia proponujemy?

W naszej firmie od ponad 15 lat staramy się oferować naszym klientom produkty profesjonalne, niezawodne, ale i innowacyjne. Uważamy, że ciągłe doskonalenie się i poszukiwanie jest skuteczną metodą na rozwój nie tylko naszej działalności, ale i bezpieczeństwa w firmach, z którymi współpracujemy. Naszym kluczowym rozwiązaniem są bariery elastyczne, z naszej nowatorskiej formuły Hard-Flexx®. Zdając sobie sprawę z jakimi problemami borykają się nasi klienci stworzyliśmy rozwiązanie bezpieczne, skuteczne i korzystne finansowe. Gama naszych rozwiązań cały czas się rozszerza i składa się z wielu modeli, które są dostoswane do różnych pomieszczeń, branż i zadań.

Jak nasze bariery sprawdzają się w akcji? Prezentujemy nasze testy wahadła, które przedstawiają ich wytrzymałość i elastyczność.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media