Ulepszona technologia barier elastycznych Hard-Flexx®

Innowacyjność wymaga ciągłego udoskonalania. Nasza firma zdaje sobie z tego sprawę, regularnie rozwija i dba o przekraczanie kolejnych barier w rozwoju flagowych produktów. Chcemy by nasi klienci otrzymywali najwyższej jakości rozwiązania wpisujące się w trendy nowoczesnego podejścia do bezpieczeństwa. Po setkach godzin i testów możemy się pochwalić nową, ulepszoną formułą naszych zabezpieczeń – barier elastycznych Hard-Flexx®.

W oparciu o naszą działalność, parę miesięcy temu postanowiliśmy opracować nową technologię, dzięki której nasze zabezpieczenia wejdą na jeszcze wyższy poziom. Jako, że poprzednio stosowana technologia niczym nie odbiegała od standardów i światowych norm bezpieczeństwa nie chcieliśmy jej totalnie odrzucać, a jedynie wprowadzić korekty zwiększające ochronę pracowników, maszyn, infrastruktury, pojazdów czy towarów. Ulepszona formuła wciąż bazuje na solidnych fundamentach dotychczas znanego i cenionego rozwiązania jakim są bariery elastyczne Hard-Flexx®. Obecnie wprowadzana technologia opiera się na 3 kluczowych warstwach zabezpieczających miejsca pracy. Każda warstwa materiałowa udoskonalonych barier będzie odpowiadała za inną funkcjonalność, dzięki czemu zalet naszych barier będzie jeszcze więcej.

– Twarda powłoka antystatyczna odporna na UV i temperaturę

– Mieszanka polimerowa z dwukierunkowym efektem pamięci kształtu

– Rdzeń konwertujący energie kinetyczną w energię sprężystą

Dopracowana mieszanka, na której opiera się udoskonalona formuła to wciąż mieszanka polimerów z polietylenu twardego z domieszkami. Więc w tym zakresie korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, które dbają o bezpieczeństwo pracowników w wielu europejskich magazynach. Ulepszone bariery wpisują się w nurt polimerów z pamięcią kształtu SMP (shape-memory polimer). Wiąże się to z efektem pamięci, który powoduje zdolność materiału do odzyskiwania pierwotnego kształtu pod wpływem bodźca. Są to polimery aktywne, które należą do grupy materiałów inteligentnych. Dzięki pamięci kształtu bariery po uderzeniu nie ulegają uszkodzeniu i wracają do swojego pierwotnego wyglądu.

Dzięki ciągłemu rozwojowi chcemy oferować naszym klientom zabezpieczenia z najwyższej półki, przy użyciu nowoczesnej technologii oraz możliwości. Liczba zalet, które mają nasze ulepszone bariery przekracza kwestie związane z samym bezpieczeństwem. To produkt, który ma pozwolić na ciągłość pracy i rozwój w przedsiębiorstwach przy oszczędności kosztów użytkowania i czasu pracy.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media