Osłony słupa w magazynie

Zabezpieczenie infrastruktury, w znaczącym stopniu wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w pracy. Osłony na regały magazynowe, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia hali, który w bezpośredni sposób zabezpiecza pracowników, przed niebezpiecznymi konstrukcjami magazynu, jak: stalowe słupy wolnostojące czy kolumny.

Uderzenia wózków widłowych lub paletowych w regały bądź konstrukcje magazynu, zawsze wiążą ze sobą spore niebezpieczeństwo dla pracowników oraz infrastruktury. Zastosowanie odbojników magazynowych, jest doskonałym i nowoczesnym rozwiązaniem niwelującym ryzyko wypadków w pracy. Stosowanie coraz powszechniejszych systemów barier, odbojnic oraz osłon, pomaga zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Można je dopasować do indywidualnych potrzeb kierując się charakterystyką hali, magazynu lub branży. Zabezpieczając istotne elementy hali czy magazynu, należy pamiętać o wyborze odpowiednich narzędzi.

Obecnie na rynku jest wiele możliwości osłony słupów magazynowych, firmy oferują: osłony drewniane, osłony kątowe na słupy regałowe, osłony kątownikowe,  osłony Push Back, osłony stalowe, odbojnice rurowe, odbojnice ramy regału czy zabezpieczenia gumowe.

Aby zagwarantować swoim pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, należy zaopatrzyć się w profesjonalne systemy zabezpieczeń magazynowych. Osłony słupa, to podstawowy element każdej hali, dzięki którym zapobiega się wypadkom, niszczeniu asortymentu czy infrastruktury. Osłona słupa minimalizuje ryzyko incydentów w pracy, nawet w przypadku błędu operatora wózka widłowego lub paletowego.

EOS®- Elastyczne osłony słupa

Innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, jest użycie nowoczesnego produktu – elastycznych osłon słupa. Nasza firma stworzyła i zaprojektowała idealny produkt, zapewniający bezpieczeństwo na halach i magazynach. EOS®, to wysokiej jakości ochraniacze wykonane z energochłonnej pianki, która pochlania powstałą w momencie uderzenia energię kinetyczną. Jest to skuteczne zabezpieczenie pracowników, przed niebezpiecznymi konstrukcjami magazynu.

EOS® wyróżnia się:

  • Możliwością stosowania osłony na zewnątrz oraz wewnątrz obiektu,
  • Jest produktem wielokrotnego użytku, co czyni go materiałem ekologicznym,
  • Brak zarysowań i konieczności malowania,
  • Prostotą montażu i demontażu, bez użycia specjalistycznych narzędzi,
  • Znacznie zwiększa bezpieczeństwo na magazynie,
  • Całkowicie zapobiega uszkodzeniom budynków oraz pojazdów.

Najważniejszą właściwością stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń, jest amortyzacja uderzeń, lub całkowite uniknięcie wypadków przy zachowaniu integralności magazynu czy hali. EOS® spełnia wszelkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa i jest certyfikowanym produktem. Można go konfigurować w niezliczonych wariantach, dzięki czemu dostosuje się do wszelkich właściwości oraz możliwości hali czy magazynu.

Kategorie wpisów

Masz pytania?

Odwiedź nasze social media